Choď na obsah Choď na menu
 


O malom dracikovi

4. 1. 2011

o malom dráčikovi

Za sedmoro horami a sedmoro dolami, bola raz jedna jaskyňa a v tej jaskyni žil jeden malý dráčik , ktorý už nemal maminku, umrela mu krátko po narodení, tak sa musel sám o seba postarať a zohnať si potravu.Dokázal to, len mu bolo smutno nemal si s ním kto hrať, tak sa rozhodol že pôjde do sveta.
Vyšiel z jaskyne a pred sebou zbadal lúku a na lúke sa hrali malé deti, potešil sa šiel k nim, deti keď ho zbadali rozkričali sa a s krikom utiekli.Dráčik rozosmutnel a sadol si do trávy a z očiek mu tiekli slzy, nechápal čo zlé spravil že deti si s ním nechcú hrať, nechápal že to bude asi tým ako vyzeral, proste bol malý drak a deti sa drakov boja.
Ako tak plakal, išlo okolo dievčatko, malo plavé vlásky a modré očka , pristúpilo k nemu, bolo vysoké asi ako dráčik, chytilo ho za ručičku a tenkým sladkým hláskom sa ho spýtalo:Prečo plačeš dráčik? 
Nikto si so mnou nechce hrať, odpovedal jej dráčik.
Asi 5ročné dievčatko sa usmialo objalo zeleného dráčika a pošepkalo mu do úška: Ale ja si s tebou chcem hrať dráčik.

A od vtedy si hrali na lúke každý deň, bola vonku tak dlho a často, že to bolo rodičom podozrivé, raz ju sledovali ako ide von a zbadali že sa stretla s dráčikom a hraje si s ním.Hneď tam vbehli a vytrhli rúčku dcérky z labky dráčika a ťahali ju domov.Mala zakázané sa s ním ďalej stretávať, aj keď všemožne prosila a žiadala, že ho chce vidieť že ho má rada nedovolili jej sa s ním už stretnúť.
Ako roky plynuli dievčatko prestalo už tak myslieť na dráčika, až z nej vyrástla švarná slečna na výdaj.
Raz išla sama v noci po lese, mala za úkol pozbierať polienka do pece, aby im nebola v noci zima.Lebo noci už boli chladné.Ako tak zbierala konáre, počula za sebou praskanie, otočila sa a zbadala zbojníka, mal v ruke zbraň, zľakla sa a zbojník sa zasmial, blížil sa k nej a zbraňou jej mieril na prsa.
Čo robí také krásne dievčatko samé v lese? 
Dievča neodpovedalo len sa roztriaslo na celom tele.Zbojník už bol u nej a zvalil ju na zem, ale k ničomu ďalšiemu sa nedostal, lebo začul hrôzostrašný rev, otočil sa a za ním stal veľký drak a z nozdier mu prúdil dym, očividne bol naštvaný.
Zbojník nezaváhal a trielil preč čo mu nohy stačili.
Dievča zostalo z drakom samo, lepšie si ho obzrelo a potom sa usmialo, spoznalo v ňom malého dráčika, s ktorým si hrála ako malá.Teraz už nebol tak malý meral dobré 3metre , mal mohutné krídla bol krásny a vznešený.
Sklonil sa k nej a ona mu dala pusu na čumák.
Ďakujem za záchranu života môj dráčik.
Chcela by si sa preletieť.
Usmiala sa a nasadla mu na chrbát a on sa s ňou vzniesol nad lúku a preletel s ňou okolie, bol to pre ňu krásny pocit, lietať nad zemou na svojom milovanom dráčikovi ktorý na ňu ani náhodou nezabudol a vážil si jej priateľstva natoľko že jej neváhal zachrániť život a od vtedy boli kamaráti navždy....
Koniec

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Blood pressure: What is healthy

(Amycledyedaf, 8. 10. 2018 9:05)

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-feminin-review/

Simple Ways to Mark down Blood Press

(Aepiplotoubodo, 30. 7. 2018 11:05)

Torsion bras de quelqu'un est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/commander-cialis-pour-homme-noir/

o malom drčikovy

(Dominika, 15. 2. 2012 19:44)

tato rokdjnjncujuhuxkjnijcdiknjhknxncjknjkb hjbhcfbvjhbcdfjbxsnbcjdsnnifjighzrtirgufvggtrifkvjririgihfjufvhgjvfhcjfhgjhfffjkdfjkdjfkdjfdinnnmckdjiehdihfidjfirvjdirhihcjckdfjjkdjkcjhvffhkcvkcmndikfdjcrjdcdkclcdkldkcdllllvjvkfjdfk ofjvkf mkcjk c lck cl ck k lv kjc l c,m lm, ccm lcm c

komenty

(moncici, 4. 1. 2011 17:26)

kludne piste,ako vas rozpravka zaujala :)